Skip to content
Natuurondernemer
    24 listopada, 2020 by admin

    Can You Still Eat Ultra-Healthy on a Budget?

    Can You Still Eat Ultra-Healthy on a Budget?
    24 listopada, 2020 by admin

    Wszyscy chcemy jeść zdrową żywność – na bazie roślin, organiczną, bez GMO i w całości, kiedy tylko jest to możliwe.

    Dla mnie i wielu innych, to tłumaczy się jako „kiedy możemy sobie na to pozwolić”. Po tym wszystkim, zdrowa dieta może kosztować trzy razy więcej niż niezdrowa, a moja rodzina (i założę się, że twoja) ma rachunki za zakupy spożywcze, aby to udowodnić.

    Ale czy mamy się po prostu zadowolić? To trudny wybór, zwłaszcza gdy w grę wchodzi nie tylko twoje zdrowie, ale i zdrowie twoich dzieci.

    Dzisiaj mam nadzieję ułatwić ci ten wybór. Nie przez odpowiedź na pytanie „Czy warto kupować zdrową żywność?” – to zależy od Ciebie – ale zamiast tego dostarczenie obiektywnych wskazówek, które zdrowe produkty są najbardziej warte Twoich ciężko zarobionych pieniędzy.

    Początek: Indeks ANDI Dr. Fuhrmana

    Jeśli kiedykolwiek robiłeś zakupy w Whole Foods, szczególnie w barze sałatkowym, prawdopodobnie widziałeś znaki reklamujące wyniki ANDI niektórych produktów spożywczych.

    To trochę dziwne myśleć o sprowadzaniu wartości odżywczej żywności do jednej liczby, ale podoba mi się to. Nikt nie twierdzi, że powinieneś jeść tylko kilka wysoko punktowanych produktów i ignorować wszystkie inne, ale w kontekście zdrowej i zróżnicowanej diety, podoba mi się możliwość „uszeregowania” moich produktów i dokonywania odpowiednich wyborów.

    ANDI to skrót od Aggregate Nutrient Density Index i w zasadzie oznacza „składniki odżywcze podzielone przez kalorie”, czyli wzór Fuhrmana na zdrowe odżywianie. Oznacza to, że indeks nagradza żywność, która jest bogata w składniki odżywcze (te wysokie w mikroelementy na kalorię), i karze, które są wysokie w kalorie bez pakowania dużo w sposób żywienia. Następnie wyniki są skalowane tak, aby najwyższy wynik wynosił 1000, a najniższy 1. (Więcej szczegółów na temat metod na dole tej strony.)

    Wyniki są interesujące, ale nie aż tak zaskakujące: zielenina liściasta na szczycie tabeli, ponieważ zawiera dużo wartości odżywczych w bardzo małej ilości kalorii, następnie inne warzywa, potem owoce (jak kalorie zaczynają rosnąć), potem orzechy i nasiona, potem fasola, potem produkty zwierzęce, potem śmieciowe jedzenie.

    Aby uzyskać cokolwiek z wykresów, które znajdują się w tym poście, sprawdź próbki wyników ANDI dla popularnych pokarmów tutaj.

    Ale które zdrowe pokarmy są najbardziej przystępne cenowo?

    To jest pytanie, które zadałam sobie innego dnia, kiedy sięgnęłam po garść jarmużu z sekcji produktów w Whole Foods.

    Właściwie, było to bardziej szczegółowe pytanie: Czy te wszystkie zieleniny są warte swojej ceny?

    To znaczy, wiem, że jarmuż jest zdrowy – ANDI tak twierdzi, przyznając mu najwyższą notę 1000. Ale czy są może tańsze warzywa, które, choć nie są tak bogate w składniki odżywcze jak jarmuż, mogą być o wiele lepszym wyborem w stosunku do ceny?

    I tak oto narodził się ten post (oraz dzień zbierania danych i zabawy z liczbami).

    Dwa sposoby na jedzenie

    To okazało się bardziej skomplikowane niż się spodziewałem, a sprawa sprowadza się do gęstości kalorycznej.

    Niektórzy ludzie uważają, że każdego dnia jemy mniej więcej taką samą ilość jedzenia – tyle, aby wypełnić żołądek kilka razy w ciągu dnia (około 4-5 funtów jedzenia dziennie, według szefa kuchni AJ w naszym ostatnim wywiadzie w podcaście). Jeśli nie jesz nic poza warzywami, możesz w ten sposób spożywać tylko 1200 kalorii dziennie. Ale jeśli dodasz do tego owoce, orzechy, oleje i inne bardziej kaloryczne pokarmy, otrzymasz 2000 lub 3000 kalorii przy tej samej wadze jedzenia.

    Dla ludzi, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, pytanie brzmi: „Ile funtów jedzenia mogę kupić za daną kwotę pieniędzy?”

    Inni wierzą, że potrzebują określonej liczby kalorii dziennie i będą głodni, nie będą mieli energii lub staną się niezdrowi, jeśli nie osiągną tej liczby. Dla nich świadome pytanie o budżet brzmi: „Ile kalorii jedzenia mogę kupić za daną kwotę pieniędzy?”

    Załóżmy, że oba typy ludzi chcą jeść jak najzdrowiej w ramach swoich możliwości – nie kupują śmieciowego jedzenia, bo dobrze smakuje.

    Więc jak powinni robić zakupy?

    Tabela 1: Najniższy 'koszt na jednostkę gęstości odżywczej' żywności

    Moim pierwszym krokiem było podzielenie ceny każdej żywności na funt przez jej wynik ANDI, aby uzyskać „cenę na punkt ANDI” dla każdej żywności. Byłby to przyzwoity metryki dla osoby, która nie ma na celu trafić pewną liczbę kalorii, tylko wypełnić jego lub jej żołądek ze zdrowej żywności.

    Liczby to produkowane były małe, więc pomnożyłem przez 100, aby uczynić je łatwiejsze do uchwycenia, podobne do tego, jak ANDI normalizuje wyniki tak, że mieszczą się one między 1 i 1000.

    Możecie więc myśleć o moich obliczeniach jako o koszcie za funt ANDI, gdzie funt ANDI jest moim skrótem od „funta żywności z wynikiem 100-ANDI.”

    Na przykład: Pomarańcze wynik 98 na skali ANDI. Funt pomarańczy jest więc w przybliżeniu równy funtowi pomarańczy w skali ANDI. Ale funt jarmużu, który uzyskał 1000 punktów w skali ANDI, jest równy 10 funtom ANDI. Zakładając, że oba funty jedzenia wypełniają twój żołądek w takim samym stopniu, jarmuż robi to z 10 razy większą zawartością mikroelementów na kalorię. (I pamiętajcie, tutaj nie obchodzi nas to, ile kalorii spożywamy, kiedy jemy funt jedzenia, poza jego wpływem na wynik ANDI.)

    Tabela poniżej klasyfikuje pokarmy według ich kosztu za 100-ANDI-funtów – ponownie, prosta miara kosztu za jednostkę gęstości odżywczej. Można zauważyć, że wiele pokarmów o wysokim wskaźniku ANDI znajduje się w pobliżu szczytu, co sprawia, że są one również bardzo wartościowe. Jednak niektóre pokarmy o niższym wskaźniku ANDI, jak marchew, przeskakują w górę tabeli ze względu na ich stosunkowo niski koszt na funt, w porównaniu do zieleniny.

    Sformułowanie dla prawej kolumny danych w tej kolumnie to „100 x koszt na funt / ANDI”. Metody są wyjaśnione bardziej szczegółowo na samym końcu tego postu.

    Pokarm WynikANDI Koszt za funt Koszt za ANDI-pound Notes
    Migdały 28 $12.78 $45.66
    Apple 53 $0.91 $1.72
    Sok jabłkowy 11 $0.50 $4.55
    Artichoke 145 $2.50 $1.72
    Arugula 604 $2.50 $0.41
    Asparagus 205 $3.03 $1.48
    Avocado 28 $1.08 $3.86
    Banany 30 $0.53 $1.77
    Bell Peppers 265 $1.43 $0.54
    Borówki 132 $3.80 $2.88
    Bok Choy 865 $1.19 $0.14 Organiczna cena za bok choy
    Brokuły 340 $1.69 $0.50
    Brokuły Rabe 455 $1.98 $0.44
    Ryż brązowy 28 $0.48 $1.72 Cena za funt ugotowany, począwszy od suszonego, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 3.5
    Brukselka 490 $1.62 $0.33
    Kabusta 434 $0.51 $0.12
    Kantalupa 118 $0.86 $0.73
    Marchew 458 $0.39 $0.09
    Nerkowce 27 $12.18 $45.09
    Kalafior 315 $1.02 $0.32
    Cheddar Cheese 11 $4.99 $45.36
    Cherries 55 $3.02 $5.49
    Piersi z kurczaka 24 $4.49 $18.71
    Cola 1 $0.20 $20.36
    Collard Greens 1000 $1.30 $0.13
    Corn 45 $1.25 $2.78
    Corn Chips 7 $5.74 $82.05
    Ogórek 87 $0.63 $0.72
    Edamame 98 $1.50 $1.53
    Eggs 31 $2.18 $7.02
    Ser Feta 20 $9.32 $46.60
    Nasiona lnu 103 $3.90 $3.79
    French Fries 12 $1.25 $10.42
    Grapes 119 $1.77 $1.49 Winogrona bez pestek
    Zielony groszek 63 $1.00 $1.59
    Mięso wołowe, 85% chudego 21 $5.19 $24.71
    Sałata Iceburg 127 $2.39 $1.88
    Jarmuż 1000 $0.95 $0.10
    Kidney Beans (canned) 64 $0.74 $1.16
    Kidney Beans (dried) 64 $0.68 $1.06 Cena za funt ugotowany, zaczynając od suszonej, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 2,5
    Lentilki (puszkowane) 72 $1.57 $2.18
    Lentils (suszona) 72 $0.60 $0.83 Cena za funt ugotowany, zaczynając od suszonej, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 2.5
    Jogurt niskotłuszczowy zwykły 28 $1.00 $3.55
    Mango 53 $2.99 $5.64
    Mleko, 1% 31 $0.49 $1.57
    Grzyby 238 $2.60 $1.09
    Mustard Greens 1000 $0.78 $0.08
    Oatmeal 36 $1.01 $2.81 Cena za gotowany funt, zaczynając od suszonego, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 1,75 dla płatków owsianych walcowanych
    Oliwa z oliwek 10 $4.72 $47.24
    Cebula 109 $1.00 $0.92 Cebula żółta
    Pomarańczowa 98 $1.41 $1.44
    Brzoskwinie 65 $1.81 $2.78
    Masło orzechowe 51 $1.79 $3.51
    Ananas 54 $0.83 $1.54
    Orzeszki pistacjowe 37 $23.97 $64.79
    Pomarańczany 119 $4.00 $3.36 Cena dotyczy całego owocu
    Romaine 510 $1.28 $0.25
    Salmon 34 $7.99 $23.50
    Sesame Seeds 74 $7.50 $10.14
    Krewetki 36 $7.99 $22.19
    Szpinak 707 $2.50 $0.35
    Truskawki 182 $2.38 $1.31
    Ziarna słonecznika 64 $8.18 $12.78
    Sweet Potato 181 $0.77 $0.43
    Swiss Chard 895 $3.33 $0.37
    Tofu 82 $2.27 $2.77
    Pomidor 186 $1.23 $0.66
    Lody waniliowe 9 $1.00 $11.07
    Orzechy włoskie 30 $8.78 $29.27
    Rzeżucha wodna 1000 $10.00 $1.00
    Biały chleb 17 $0.79 $4.66
    White Pasta 16 $0.99 $6.19
    White Potato 28 $0.64 $2.29
    Chleb pełnoziarnisty 30 $1.33 $4.42
    Cukinia 164 $1.27 $0.77

    Tabela 2: Najniższy „koszt na jednostkę wartości odżywczej” żywności

    Ale co jeśli nie kupujesz idei, że wszystko czego potrzebujesz to pewna waga żywności każdego dnia, a zamiast tego dążysz do uzyskania jak największej ilości (zdrowych) kalorii za swoje pieniądze?

    To znacznie różni się od pierwszej kalkulacji. Teraz, zamiast „dolarów za funt” jako licznika, jest „dolarów za kalorię”. Kiedy umieścimy „na kalorię” w liczniku, anulujemy „na kalorię” w wyniku ANDI, który jest w mianowniku, tracąc w ten sposób jakiekolwiek poczucie gęstości odżywczej. Zamiast tego, mierzymy teraz dolary na jednostkę zawartości mikroskładników odżywczych.

    Liczby w tym obliczeniu również okazały się malutkie, więc pomnożyłem je przez 10 000.

    Przykład pokazuje różnicę między dwiema tabelami: w Tabeli 1, gorczyca wyprzedziła jarmuż, ponieważ gorczyca jest tańsza na funt (78 centów zamiast 95 centów, podczas gdy obie zieleniny mają ten sam wynik ANDI równy 1000). Ale w tabeli 2, jarmuż wychodzi przed szereg.

    Dlaczego ta różnica? Ponieważ jarmuż pakuje dwa razy więcej kalorii na funt niż gorczyca, przynajmniej według źródła, którego użyłem do gęstości kalorycznej.

    Formuła tutaj to „10,000 x koszt funta x kalorie na funt / ANDI”. Ponownie, możesz zobaczyć więcej o moich metodach na końcu tego postu.

    Pokarm WynikANDI Koszt na funt Kalorie na funt Koszt na funt ANDI, kalorii nagrodzonych Notatki
    Jarmuż 1000 $0.95 224 $0.04
    Marchew 458 $0.39 176 $0.05
    Zielona musztarda 1000 $0.78 112 $0.07
    Collard Greens 1000 $1.30 128 $0.10
    Cabbage 434 $0.51 112 $0.10
    Sweet Potato 181 $0.77 384 $0.11
    Masło orzechowe 51 $1.79 2640 $0.13
    Ziarna lnu 103 $3,90 2400 $0,16
    Lentil 72 $0,60 512 $0.16 Cena za funt ugotowany, począwszy od suszonego, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 2,5
    Brukselka 490 $1.62 192 $0.17
    Kidney Beans 64 $0.68 384 $0.28 Cena za funt ugotowany, począwszy od suszonego, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 2,5
    Edamame 98 $1.50 544 $0.28
    Bok Choy 865 $1.19 48 $0.29 Organiczna cena za bok choy
    Kalafior 315 $1.02 112 $0.29
    Kidney Beans (cooked 64 $0.74 384 $0.30
    Brokuły 340 $1.69 160 $0.31
    Romaine 510 $1.28 80 $0.31
    Swiss Chard 895 $3.33 112 $0.33
    Ryż brązowy 28 $0.48 496 $0.35 Cena za funt ugotowany, począwszy od suszonego, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 3,5
    Ziarna sezamu 74 $7.50 2832 $0.36
    Szpinak 707 $2.50 96 $0.37
    Arugula 604 $2.50 112 $0.37
    Biały chleb 17 $0.79 1184 $0.39
    Chleb pełnoziarnisty 30 $1.33 1104 $0.40
    Tofu 82 $2.27 656 $0.42
    Lentilki (gotowane) 72 $1.57 512 $0.43
    Banany 30 $0.53 400 $0.44
    Zielony groszek 63 $1.00 352 $0.45
    Broccoli Rabe 455 $1.98 96 $0.45
    Cantaloupe 118 $0.86 160 $0.46
    Ziarna słonecznika 64 $8.18 2624 $0.49
    Grapy 119 $1.77 304 $0.49 Winogrona bez pestek
    Avocado 28 $1.08 752 $0.51
    Cebula 109 $1.00 176 $0.52 Cebula żółta
    Papryka biała 265 $1,43 96 $0,56
    Pomarańczowa 98 $1.41 224 $0.64
    Apple 53 $0.91 240 $0.72
    Pineapple 54 $0.83 208 $0.74
    Biały Ziemniak 28 $0.64 304 $0.75
    Kukurydza 45 $1.25 352 $0.79
    Mleko, 1% 31 $0.49 192 $0.82
    Pomidor 186 $1.23 80 $0.83
    Artichoke 145 $2.50 208 $0.83
    Truskawki 182 $2.38 144 $0.91
    Pomarańcze 119 $4.00 368 $0.91 Cena dotyczy całego owocu
    Orzechy włoskie 30 $8.78 2928 $1.00
    Jagody 31 $2.18 640 $1.10
    Borówki 132 $3.80 256 $1.12
    Ogórek 87 $0.63 64 $1.13
    Biały makaron 16 $0.99 544 $1.14
    Grzybki 238 $2.60 96 $1.14
    Oliwa z oliwek 10 $4.72 3968 $1.19
    Lody waniliowe 9 $1.00 928 $1.19
    Cukinia 164 $1.27 64 $1.21
    Low Fat Plain Yogurt 28 $1.00 288 $1.23
    Asparagus 205 $3.03 96 $1.54
    French Fries 12 $1.25 672 $1.55
    Piersi z kurczaka 24 $4.49 1184 $1.58
    Brzoskwinie 65 $1.81 176 $1.58
    Oatmeal 36 $1.01 176 $1.60 Cena za gotowany funt, zaczynając od suszonego, zakładając, że gotowanie mnoży wagę przez 1,75 dla płatków owsianych
    Migdały 28 $12.78 2576 $1.77
    Nerkowce 27 $12.18 2480 $1.82
    Cherries 55 $3.02 288 $1.91
    Mango 53 $2.99 288 $1.96
    Rzeżucha wodna 1000 $10.00 48 $2.08
    Sok jabłkowy 11 $0.50 208 $2.19
    Cheddar Cheese 11 $4.99 1808 $2.51
    Ground Beef, 85% lean 21 $5.19 960 $2.57
    Orzeszki pistacjowe 37 $23.97 2496 $2.60
    Iceburg Lettuce 127 $2.39 64 $2.94
    Sałata łososiowa 34 $7.99 752 $3.13
    Corn Chips 7 $5.74 2560 $3.21
    Feta Cheese 20 $9.32 1184 $3.94
    Shrimp 36 $7.99 480 $4.62
    Cola 1 $0.20 160 $12.72

    Methods, Shortcomings, and Next Steps

    Ten już-nerdy post ma zamiar stać się bardziej nerdowaty. Oto więcej szczegółów na temat tego co zrobiłem, w tym kilka rzeczy, które mogłyby zostać poprawione:

    • Zrobiłem to tylko dla żywności na tej próbce wykresu ANDI. Fuhrman sprzedaje bardziej wyczerpującą listę na swojej stronie, ale uznałem, że publikacja tych liczb może być problemem. Poza tym byłoby to niezwykle czasochłonne. Ale jeśli grupa z nas będzie pracować razem…
    • Dla spójności, użyłem cen nieorganicznej żywności, z jednym wyjątkiem (bok choy), gdzie nie mogłem znaleźć nieorganicznej ceny.
    • Użyłem Narodowego Raportu Detalicznego USDA dla owoców i warzyw dla średnich cen wielu produktów spożywczych. Dla żywności, której nie mogłem znaleźć w tym raporcie (nawet nie-owoców i warzyw), użyłem cen w Safeway w Maryland. Dla tych, których nie mogłem tam znaleźć, przeszukałem Google. Z pewnością wprowadza to pewne uprzedzenia, które mogłyby zostać usunięte przy bardziej dokładnym zbieraniu informacji.
    • Wszędzie, gdzie to możliwe, używałam opakowań 1-funtowych, aby uniknąć różnych cen spowodowanych kupowaniem luzem. Ale wiele razy nie było to możliwe.
    • Jeśli widziałem wiele cen, poszedłem z najniższą.
    • Niektóre pokarmy, które są sprzedawane według wagi, pochodzą z niejadalnych odpadów, takich jak skórki bananów i granaty. Nie zrobiłem nic, aby dostosować się do tego.
    • Użyłem kalkulatora żywieniowego w nutritiondata.self.com, aby uzyskać dane o kaloriach na funt.

    Więc masz to. Miałem dużo zabawy z tym projektem, ale aby zrobić to dokładnie, trzeba by oczywiście wykonać wielokrotnie więcej pracy. Jeśli jest to coś, w czym chciałbyś mi pomóc, skontaktuj się ze mną i zobaczymy, co da się zrobić!

    Written by Matt Frazier

    Jestem tu z wiadomością, która bez wątpienia nie uczyni mnie najpopularniejszym facetem na wegańskim potluck.

    Ale uważam, że jest to wiadomość absolutnie krytyczna dla długoterminowego zdrowia naszego ruchu i dlatego jestem zobowiązany się nią podzielić. Zaczyna się…

    Weganie potrzebują czegoś więcej niż tylko B12.

    Z pewnością witamina B12 może być jedynym suplementem wymaganym przez wegan, aby przetrwać. Ale jeśli jesteś podobny do mnie, interesuje cię coś więcej niż przetrwanie – chcesz się rozwijać.

    Więc czego jeszcze potrzebują weganie?

    Przeczytaj WIĘCEJ >

  • Super praca, dziękuję za wysiłek i za oddanie tego za darmo.
    Prawdopodobnie najbardziej przydatny post na temat żywności, jaki kiedykolwiek czytałem w Internecie.

  • To jest właśnie rodzaj danych, których szukałem. Dziękuję Matt.

  • Nie, że zdrowe odżywianie jest kosztowne, myślę, że problem polega na tym, że niektórzy ludzie są wybredni, jeśli chodzi o jedzenie, dlatego nawet nie zawracają sobie głowy zdobywaniem nowych przepisów na jedzenie i uczą się, jak je przygotować. Ale muszę przyznać, że niektóre z tych surowych żywności nie są łatwo znaleźć w niektórych obszarach. Dzięki Matt za dzielenie się tym, to musiało pochodzić z twojego osobistego doświadczenia.

  • Wow naprawdę włożyłeś dużo pracy dla swoich czytelników tutaj. Tak czy inaczej, zieloni okazują się całkiem dobrze. Podoba mi się skupienie twojego bloga na codziennych, niedrogich składnikach – tak bardzo, jak mógłbym lubić okazjonalne jagody goji lub co nie, jest tam wiele mniej hajpowanych, tańszych, pożywnych pokarmów. Zamierzam podzielić się tym z moim mężem, on jest bardzo w myśleniu o jedzeniu w kategoriach wyniku ANDI, too.

  • z nas lubi jeść zdrowo, a wielu z nas lubi oglądać nasze budżety też. Oto przewodnik dla obu. Teraz dodaj trochę świeżo złowionych (i darmowych!) ryb, a ja jestem

  • i myślę, że tylko patrząc na „bezpośrednie” koszty lekceważy ogromny koszt, że niezdrowa dieta ma. Mam 54 lata i w przeciwieństwie do reszty mojej rodziny jestem weganinem (byłem wegetarianinem przez 30+ lat) i nie jestem na żadnym lekarstwie dla jakiejkolwiek przewlekłej kwestii zdrowotnej. Tak więc moje „drogie” żywności w ciągu roku uratował mi wiele pieniędzy, że wielu innych ludzi wiem spen na wizyty lekarskie lub leki.
    Wiem, że zawsze patrzeć tylko to, co jest tuż przed naszą twarzą w chwili i nie bierzemy pod uwagę długoterminowe skutki, a więc niezdrowe diety, globalne ocieplenie itp. i lista idzie dalej i dalej. Każdy myślący, ratioal osoba chętnie wydać dodatkowe pieniądze, aby utrzymać siebie i swoich bliskich zdrowe.
    dodatkowo, nie trzeba kupować w Whole Foods dla zdrowej żywności, rynków rolnych, CSA i „regularne” sklepy spożywcze często mają te same rzeczy, ale tańsze.
    here’s do umieszczania dobrego paliwa do silnika. Wszyscy mamy tylko jedno ciało, dlaczego nie podjąć najlepszą opiekę możliwe?

  • Wiele razy ludzie twierdzą, że kosztuje dużo jeść zdrowo Myślę, że szukają wymówki, przynajmniej niektóre z czasu i chcą użyć tego, aby uzasadnić zakup absolutnego śmieci bez wartości odżywczej cosoever. Innym razem mogą mówić o tym, ile się marnuje, co ma wiele wspólnego z planowaniem posiłków i tym, czy są zmotywowani do gotowania na tyle często, by wykorzystać to, co kupili. W mojej dalszej rodzinie jestem tym dziwnym, ponieważ podejmuję dodatkowy wysiłek, aby jeść zdrowo. Staram się unikać problemów zdrowotnych, które ma tak wielu moich krewnych – cukrzyca typu II, wysokie ciśnienie krwi, cholesterol, nadwaga, itp., wymień amerykański problem zdrowotny związany z nowoczesną dietą, a oni go mają. Ale będą mówić rzeczy takie jak „Coś cię zabije…”, jakby powiedzieć, że równie dobrze można jeść to, co się chce, bo w końcu się umrze… Ale mój pogląd jest taki, że póki tu jestem, chcę cieszyć się moim jedzeniem i mieć energię i fizyczną zdolność i jakość zdrowia, by cieszyć się życiem, robiąc aktywne rzeczy. Tak pragnę, abym mogła przekonać moją rodzinę do wprowadzenia zmian, ale oni jeszcze tego nie zrobili. Myślę też, że to wraca do poglądu danej osoby na jedzenie – jeśli nie uważasz, że Twoje zdrowie jest bezpośrednio związane z Twoimi wyborami żywieniowymi i stylem życia (aktywność i czy pijesz alkohol lub palisz papierosy, a jeśli tak, to ile), tak jak ja, to dlaczego miałabyś przykładać wagę do wybierania zdrowej żywności? Jeśli uważasz, że warzywa to trudne do przeżucia, czasochłonne w przygotowaniu mdłe kawałki błonnika, więc unikasz ich, aby mieć więcej pieniędzy i czasu na jedzenie pokrytych serem smażonych mięsnych rzeczy, to będziesz szukał jak największej ilości najtańszych rzeczy do przeżucia, a nie najwyższej jakości pożywnego jedzenia, które poprawi Twoje zdrowie. Ponadto, do czego można porównać zdrową żywność, jeśli chodzi o wydatki? To jest różne dla różnych ludzi. Dla mnie jest to mniej kosztowne niż leki i operacje mam nadzieję uniknąć oprócz korzyści z lepszej jakości życia pozwalając mi być aktywnym zamiast formowania do stałego mocowania na kanapie.
    Dobra robota na wykresach. Bardzo interesujące. Myślę, że jest to prawdopodobnie zbyt skomplikowane dla niektórych ludzi, którzy mogą być łatwiej przekonany, jeśli info było łatwiejsze do zrozumienia chociaż, ale potem znowu niektórzy ludzie nigdy nie będą przekonani.

  • Dzięki za wykonanie pracy, Matt. Jednak mogę powiedzieć, że to jest ZAWSZE tańsze jeść zdrowo, ESPECIALLY kiedy nie zakupu mięsa. Kiedy byłem singlem, wydawałem 25 dolarów tygodniowo w sklepie spożywczym i jadłem bardzo dobrze. Fasola, warzywa (mrożone są doskonale)…. nieprzetworzona żywność jest CHEAP!

  • Ten artykuł był bardzo interesujący, ale zacząłem się mylić. Myślę, że musiałbym go wydrukować i przeczytać go wolniej, a następnie podkreślić części, które są dla mnie ważne. Dzięki!

  • Wow, to jest math-nerdiest post, jaki kiedykolwiek czytałem o jedzeniu – kocham to!!! Myślę, że często, gdy ludzie narzekają na to, ile kosztuje zdrowe odżywianie, to dlatego, że nie porównują jabłek do jabłek (z braku lepszego określenia). Kupowanie całych składników kosztuje więcej z góry, ale często sprawia, że o wiele więcej porcji niż gotowy, niższej jakości posiłek, i myślę, że kiedy porównamy źródła białka funt za funt (wołowina, kurczak lub ryba kontra suszona fasola, tofu, itp.) różnica w kosztach zaczyna się wymazywać.

  • Hi Matt,
    Dzięki za zrobienie tego! Na pewno pomaga, gdy próbuje budżetu i planować zakupy spożywcze.
    Jedną rzeczą, która myślę, że zdecydowanie może pomóc w zakresie jeszcze bardziej efektywnego planowania jest dowiedzieć się wielkości porcji! Może to być dobry sposób tk rozpocząć system do budowania najlepszych plan posiłków i maksymalizacji składników odżywczych / pieniądze 🙂
    Zastanawiam się również, jak jesteś obliczania tego wszystkiego, mam nadzieję, że używasz jakiegoś automatycznego arkusza kalkulacyjnego, jeśli nie daj mi znać, jestem pewien, że mogę ustawić coś, aby pomóc Ci się!

  • Whoa! Więc naprawdę potrzebujemy tej matematyki gimnazjalnej po wszystkim! To było dużo pracy, i interesujące. Twoje ceny są zdecydowanie niższe niż to, co możemy znaleźć tutaj. Może dobrym pomysłem byłoby wziąć niektóre z tych wysokich ANDI wynik zieleni i rozwijać je … jarmuż, szpinak, i chard są łatwe peasy do uprawy … w pojemnikach, lub rozrzucone w kwietniku między petunie. Wtedy naprawdę jesteś coraz więcej bang dla twojego buck.

  • Kocham ten post! Zadaję sobie wiele pytań, czy pieniądze, które wydaję na moje artykuły spożywcze (głównie organiczne, głównie produkty) są tego warte – myślę, że wydajemy więcej niż większość ludzi na wycieczki spożywcze. Jednak to uzasadnia to dla mnie (jak jestem pewna, że dla Ciebie). Dzięki za zabawę, nerdy, informacyjny post!

  • To jest niesamowite, ale chciałbym, żeby to było w kolejności od największej do najmniejszej gęstości nurtientów, a także listy życzeń, takie jak ta, gdzie po prostu bardziej przystępne dla laików, takich jak ja, którzy właśnie zaczynają usuwać mięso z diety

    1. Kliknij na wynik ANDI i możesz sortować go od wysokiego do niskiego. To jest to, co zrobiłem.

  • Dołącz do dyskusji

    Previous articleWhy People Dream About Their Teeth Falling OutNext article Daphnis nerii

    Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Najnowsze wpisy

    • Znalezienie siebie (i innych…) w rocznikach online
    • Jak skonfigurować Bitcoin ASIC miner
    • Chris Martin ma urodziny w Disneylandzie z Dakotą Johnson
    • Co to jest teren Superfund?
    • Fishing-bait bloodworms have bee-sting bites
    • Władca Much
    • A Beginner’s Guide to Pegging
    • 42 Healthy Crockpot Soup Recipes
    • Tina Fey Biografia
    • Nike wydało 15 000 dolarów na specjalną maszynę tylko po to, aby Florida State center Michael Ojo’s shoes

    Archiwa

    • Kwiecień 2021
    • Marzec 2021
    • Luty 2021
    • Styczeń 2021
    • Grudzień 2020
    • Listopad 2020
    • Październik 2020
    • Wrzesień 2020
    • Sierpień 2020
    • Lipiec 2020
    • Czerwiec 2020
    • Maj 2020
    • Kwiecień 2020
    • DeutschDeutsch
    • NederlandsNederlands
    • EspañolEspañol
    • FrançaisFrançais
    • PortuguêsPortuguês
    • ItalianoItaliano
    • PolskiPolski

    Meta

    • Zaloguj się
    • Kanał wpisów
    • Kanał komentarzy
    • WordPress.org
    Posterity WordPress Theme